NAVRCHOLU.cz

Play-off 2006

HC DEVILS ŠEVĚTÍN VYBOJOVALI TITUL MISTRA HLA

Letošní systém HLA svedl do finálových bojů play-off týmy HC Dunajovice a HC Devils Ševětín, tedy loňského vítěze a druhý tým.
První zápas finále, který se hrál ve středu 15.3. odehráli lépe hráči Ševětína a po celkem jasném průběhu a výhře 8:2 měli nakročeno k vytouženému celkovému vítězství v HLA. Hokejovou kulisu prvního finále dotvářelo cca 60 diváků.
Odvetný zápas ze soboty 18.3. mohl již definitivně určit vítěze, nebo naopak poslat oba soupeře k nedělnímu rozhodujícímu zápasu. Ač se jedná o „amatérskou soutěž“ bylo na druhé finále přítomno už 100 diváků, kteří byli zvědaví, zda-li se Dunajovicím povede obrat v sérii, či Ševětín dotáhne celou sezónu až k vítězství. Hned od první vhozené buly dávali ale hráči Ševětína jasně najevo, kdože letos jasně míří k metě nejvyšší. Svého soupeře jednoznačně přehráli a zaslouženě vyhráli, tentokrát 11:4. Po dvou letech, kdy na Ševětín zbylo vždy „pouze“ druhé místo, se konečně lodivod ševětínského týmu Bob Lidral dočkal vítězství v HLA!

Velmi zajímavý byl souboj o třetí místo. V úterý 13.3. deklasovali HC Resi Třeboň celek Maxu vysoko 13:3 a nic nenasvědčovalo nějakému obratu v druhém utkání. V sobotní odvetě ještě 4 minuty před koncem Třeboň vedla 4:3 a třetí místo se zdálo být obsazené, ale…. Šťastným gólem „Maxíci“ vyrovnali, což soupeře rozhodilo natolik, že inkasovali ještě dvakrát a po prohře 4:6 museli nastoupit do rozhodujícího třetího zápasu v neděli.
Na tento zápas se Max, obhajující třetí místo z loňska, připravil důkladně a byl po celou dobu lepším týmem. Výhrou 10:3 celek Maxu uhájil třetí místo.

Naposledy se všichni sejdou 1.dubna v KD v Ševětíně, kde se uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků a předání všech ocenění.


Radek Jech