NAVRCHOLU.cz

Play-off 2006

Historicky první play-off Hokejové Ligy Amatérů ve Veselí nad Lužnicí má za sebou první zápasy prvního kola.

Z první čtyřky nejvýše nasazených zaváhaly pouze Dunajovice, které remízovaly s HC Lesy Hluboká 5:5 (což je v systému HLA možné) a druhý už rozhodující souboj těchto soupeřů bude jistě velmi zajímavý. Asi ani sami „Lesáci“ takovýto výsledek nečekali, ale jak pravil manažer a aktivní hráč Ivoš Melíšek „play-off je hold play-off“, dal svým slovům dostát, když svou parádní brankou vyrovnal a stanovil tak konečný výsledek.

Devils Ševětín přehráli HC Čejeny Kaliště 9:6 a ani ševětínští jistě nepočítali s takovým brankovým přídělem. Nicméně ze všech týmů mají Devils k postupu nejblíže.

Duel mezi HC Max a HC Feratt Libnič vyzníval dvě třetiny jasně pro Max, jenž svou pěknou technickou hrou odskočil Ferattu až na 3:0, ale dva slepené, ale krásné góly „ocelářů“ na začátku třetí třetiny udělaly ze zbytku zápasu celkem drama. Max své jednogólové vedení uhájil a vítězstvím 3:2 se ujal vedení v sérii.

Poslední se představili HC Resi Třeboň vs. HC STS Chvojkovice-Brod. I když chvíli bylo skóre vyrovnané 3:3, tak lépe hrající třeboňští nakonec zápas rozhodli pro své barvy a zaslouženě vyhráli 5:3.

Téměř těsné výsledky dávají najevo, že víkendové odvety budou nelítostnými boji o postup. Na závěr nutno připomenout, že oproti očekávání se hrálo velmi čistě, což samozřejmě kvituji s poděkováním všem hráčům.

Radek Jech