NAVRCHOLU.cz

Play-off 2006

V úterý 7.3. se odehrály první zápasy semifinále HLA a kdo neviděl, neuvěří!!! Postupový klíč nasadil proti sobě HC Devils Ševětín a HC Resi Třeboň, druhou dvojici tvořily HC Dunajovice a HC Max České Budějovice. Oba zápasy se vyznačovaly nadprůměrnou úrovní, velkou rychlostí a nesmírnou bojovností všech zúčastněných. V zápase Ševětína s Třeboní jednoznačně rozhodovala hra v oslabení a v přesilovkách. Zatímco ševětínští využily početní převahu čtyřikrát, Třeboni se tato herní situace nevyvedla ani jednou. Jinak ale do stavu 0:2 byla hra obou týmů celkem vyrovnaná.

Opravdové hokejové drama nastalo až v druhém zápase, který se po celou dobu překvapivě hladce vyvíjel pro Max a když v čase 11.00 (tedy 4 minuty před koncem) vedli „Maxíci“ 4:0, zdálo se být vše jasné. Snížení Dunajovic na 1:4 jakoby nasadilo jejich hráčům křídla a po neuvěřitelném závěru, kterému také hodně napomohli hráči Maxu několikerým vyloučením, srovnali skóre na 4:4! a na řadu přišly nájezdy, které musely určit vítěze. Totálně rozhození „Maxíci“ nevstřelili ani gól, jejich soupeř všechny své nájezdy proměnil. Důležitý první bod do vzájemného zúčtování si připisují Dunajovice.

Oba odvetné sobotní duely slibují kvalitní hokej a velkou bitvu, neboť dle prvních zápasů je jasné, že nikdo nemá nic jistého.

Radek Jech